MŠ Pohoří
Čtyřlístek Mateřská škola Pohoří

Perličky naší školičky

Výroky našich malíčků jsou nepřebernou studnicí humoru. I když napsané nemají již tu atmosféru, nevidíte ten dětský - naprosto vážný obličej s povytaženým obočím...s jakou důležitostí je každá informace sdělována.

Snad Vás pobaví alespoň trochu:

S dětmi si povídáme o vývoji člověka, p. uč. se ptá: "A jestlipak víte, zda se miminko - když se narodí - něčím liší od dospělého člověka nebo mu něco chybí?" Děti přemýšlí a J (5 let) vykřikne: "Chybí mu mobil!"

J (5 let): "Ta pomazánka je celkem chutná, přestože vypadá blbě!" (Byla to rybičková pomazánka...)

M (3 roky) si hraje se svou velkou plyšovou kočkou. Náhle přiběhne od dětí a povídá" "Paní učitelko! M mi bouchla kočku, ani se jí neomluvila!"

povídá paní učitelka: M,... já se na tebe zlobím! M odpoví: "Děkuji paní učitelko!" M (3 roky)

Zahradou se rozléhá volání" "Klucí, já jsem v životě ještě žádnou babu neměl!" K (5 let) - děti samozřejmě hráli na "babu"

K obědu jsme měli ve školce kulajdu. P (3 roky) - "tu polívku jíst nebudu! Plave v ní tráva!"

Ve školce jsme si s maminkou - paní cukrářkou udělali KRÁSNÝ dort. Už se všichni olizovali, ale p. učitelka musela dát dort do lednice se slovy: "musí se vychladit, dáte si ho odpoledne" A (4 roky) odvětila: "to je ale plůsel! Já jdu domů po O!"

Potrefená husa se vždycky ozve - před školku přijela velká dodávka. "Pro koho to jedou?"ptaly se děti. P. uč. s úsměvem odvětila - "asi pro toho, kdo nejvíc zlobí!" Náš největší "řizek" P (3 roky) se chytil dramaticky za hlavu se slovy: "Ploklista pána! Tomášku, jedou si plo tebe!!!"

L (5 let) "Maminko, já bych chtěl tohle od Ježíška!" "Ale to už Ježíšek neuveze!" "To nevadí, přiveze do DéPéDéčko!"

P (3 roky) "Máma si koupila nový prsa!.......do práce!"

Paní učitelka zaslechla hádku dvou tříletých chlapců na hracím patře: "Mně šou tši loky." "Ne! Mně šou tši loky!" Ne!!! MNĚ ŠOU TŠI LOKY! A NEŠEL MĚ!!!" (překlad nemohu zveřejnit)

T (3 roky) "Bábovičko, bábovičko, jestli se mi nepovedeš, dostaneš na prd......:"

A (3 roky) "No to když tě štípne vosa...  to bolí jako kláva!"

M (5 let) při cestě autobusem: Hele - "Vopičková" - VO CO DE??? (PODOBNOST JMEN JE ČISTĚ NÁHODNÁ!!!)

M (5 let): Mami, schválně, víš jaké jsou stromy? "listnaté a šiškaté!"

Děti vypráví, kdo se kdy narodil. M (4 roky): - já sevylíhl z tatínka a brácha z maminky!

B (4 roky): paní učitelko, půjčíš mi překážku? Já budu "překážet"!!!! (skákat přes překážku)

Děvčata si hrají na kancelář: (A 5 let): Dobrý den pane! Běžte si na kafe - to vám zlepší náladu!!!

Rozhovor o povolání - N (3 roky): Můj tatínek dělá v práci různé pohyby!

Co je to vlastně ten "důchod"?  A (5 let): To je, když už nikam nemůžeš....

Š (5 let): Taťka vzal mamku na rande - v tomhle věku! Vždyť už má bílé fousy na bradě!

Jak se jmenují tři králové? M (3 roky): K jako Kulichar!

P (4 roky): Táta umí počítat do milionu, ani při tom nedýchá!

K (5 let): Já už s tím tátou nebudu chodit na pomlázku! On se pořád motá a zakopává!

P (4 roky): "Škoda že mi není milion! Byl bych dinosaurus!"

T (5 LET): "Paní učitelkoooo, že mi sluší ty moje nohy!" (S těma novýma botama)

T (5 let): "Paní učitelko, držím takhle příbor správně?"- "Ano, správně!" - "Já to poznala, protože se při tom také cítím správně!"

N (5 let): Paní učitelko - strašně mě bolí hlava - tady: V ROHU! (ukazuje na čele)

P (4 roky) poslouchá dívky, které si povídají o tom, jak si straně rády hrají s panenkami. "Náš táta má také rád panenky!" (P. uč.: "také si s nimi hraje?") P: "Ne, on je rád VAŘÍ!"

K (5 let): Já jsem byla s našima u moře! Ještě když jsem byla u maminky v bříšku!

Paní učitelka maluje s dětmi obrázky, jen D (4,5 roku) nechce. "Vážně tě nepřesvěčím, abys mamince namaloval obrázek?" D:  "NE! Protože jsem chytřejší než ty!"

A (6 let): "Ten šnek mi pořád utíká! Já ho budu muset pořádně UTAHAT!"

Bavily se dvě holčičky (6 let): "Slyšela jsi to? M (chlapeček) se vyčůral za záchod!!!! A ty sis ho chtěla vzít za manžela!"

K (4 roky): Paní učitelko! Táta dal do počítače mojí fotku, vylezla mu taková nálepka a on si ji nalepil tady: NA PLÍCI! (Díky předchozí výuce vnitřních orgánů - měla na mysli: na hrudi)

T (4 roky): Náš táta pije alkofol! (nevíme zda alkohol či kofolu)

- Už mám do školy hotové výkoly!

- Náš králík se učí! On žere noviny!

B (5 let):  Paní učitelko, paní učitelko!!! Nějaký pán nám čůrá do koše! (pan školník odvzdušňuje topení)

B (5 let):- Paní učitelko, máma bude mít nový kozy! ...jen ještě nevíme, jestli budou černý nebo hnědý (maminka má chovatelskou stanici)

A  (5 let): - nesmíme chodit s nikým cizím! Paní učitelko - taky bys nešla s nikým za bonbónky, viď?

- paní učitelko, kdo je ten velký pán? odpověď kolegyně: "To je chlapeček - syn paní učitelky" - A (5 let) se s vytřeštěnýma očima ptá: "Tak veliký....A TO HO KOJILA???

N (4 roky): - taťka byl dneska trochu zatvrdlej! (nechtělo se mu vstávat)

O školce

dnes, sobota 27. 4. 2024
jasno 17 °C 4 °C
neděle 28. 4. jasno 21/6 °C
pondělí 29. 4. zataženo 22/9 °C
úterý 30. 4. skoro jasno 23/10 °C

Dnes je 27.4.2024

Svátek má Jaroslav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den grafiky

Zítra má svátek Vlastislav

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Obec Pohoří